НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
Увійти
Реєстрація
  • Аналіз судової практики щодо права контролю...
  • Повідомлення про відчуження частки в статут...
  • До Вас завітав податковий інспектор. Що роб...
  • З чим зіштовхуються підприємства при Блокув...

Новини

Акції

Аналiтика та статтi

З чим зіштовхуються підприємства при Блокуванні податкових накладних

З чим зіштовхуються підприємства при Блокуванні податкових накладних

 

Ось і почав працювати «на повну» механізм блокування реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі ЄРПН).

І якщо частою практикою минулого року було блокування ключів ЕЦП, то трендом 2017 року, судячи з усього, буде блокування «сумнівних» податкових накладних.

Система оскарження заблокованих фіскальним органом податкових накладних досить багатоступенева.

Так, отримавши квитанцію про блокування, підприємство подає письмові пояснення та/або документи контролюючому органу за місцем реєстрації протягом 365 днів.

Після подачі пояснень і документів платник отримує квитанцію №1 та повідомлення, в яких зафіксована дата і час подачі документів.

Хоча підпунктом 201.16.3 ПКУ передбачено, що Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН приймається і надсилається платнику податків протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання пояснень та документів, на практиці ці терміни не дотримуються і Рішення комісією направляються набагато пізніше (20 і більше днів). Відповідальності за порушення цих термінів не передбачено. Платник в цьому випадку має право оскаржити бездіяльність посадових осіб ДФС.

У разі ж отримання Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної (а в основному саме такі Рішення і приймає ДФС) підприємство може почати процедуру адміністративного або судового оскарження.

 

Істотним недоліком судового оскарження є оплата судового збору, розмір якого на сьогоднішній день складає 1600 грн. за кожне таке Рішення (бо кожне Рішення Комісії унікально і індивідуально, тому збір треба платити за кожне окремо). Тобто в одному позові може бути кілька Рішень ДФС, але збір сплачується за кожну заблоковану накладну (абз. 2 п. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір»).

Слід зазначити, що на практиці вже є рішення судів першої інстанції на користь підприємств (Постанова від 17.08.2017 по справі №817/1147/17 і від 25.09.2017 по справі №802/1530/17а), але ДФС може оскаржити ці рішення і процес може затягнутися на невизначений час.

 

При адміністративному оскарженні важливо не пропустити терміни (10 календарних днів після отримання Рішення комісії ДФС), передбачені ст. 56 ПКУ та п. 5 "Порядку розгляду скарги на рішення комісії ДФС про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН", затвердженого Постановою КМУ № 485 від 04.07.2017 (надалі Порядок №485).

В п. п. 56.23.3 ПКУ вказано: «скарга розглядається протягом 10 календарних днів з дня її отримання. Термін розгляду скарги не може бути продовжений».

Пункт 6. Порядку №485 та підпункт 56.23.4 ПКУ передбачають, що якщо вмотивоване рішення за скаргою не надсилається платнику податків протягом 10-денного терміну, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем, зазначеного терміну.

Однак, у зв'язку з великою кількістю скарг, фіскальна служба не встигає розглядати їх. Підприємства довгий час не отримують відповіді, а податкові накладні відповідно не реєструються в ЄРПН.

 

На жаль, зустрічаються часті випадки, що навіть при отриманні Рішення Комісії ДФС, про те що податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН, така накладна не реєструється у зв'язку з тим, що «Суми ліміту» недостатньо в системі електронного адміністрування ПДВ (надалі (СЕА ПДВ), оскільки гроші з ліміту вже знялися операцією "Реєстрація перевищення ПЗ над сумою податку override / ..."

На гарячій лінії "фахівці" ДФС відповідають, що тільки за письмовим зверненням підприємства можливо провести коригування в СЕА ПДВ, тобто знову пишіть листи ...

 

Радимо віддавати листи в канцелярію ДФС наручно, тому що це істотно скорочує час на доставку поштою і вхідний номер у Вас є відразу (тому що в канцелярію ДФС додзвонитися нереально).

Вся ця переписка займає багато часу і сил. Підприємство - Продавець при цьому має відобразити податкові зобов'язання в декларації з ПДВ в періоді виписки таких податкових накладних, а підприємство - Покупець не має права включати до податкового кредиту суми ПДВ доки податкові накладні не зареєстровані в ЄРПН.

Дана ситуація для підприємств реального сектора економіки матиме наслідком те, що Покупець найчастіше відмовляється оплачувати отримані товари (роботи/послуги), доки податкові накладні  не зареєструються в ЄРПН.

 

Як відомо, на офіційному веб-сайті Верховної Ради України було оприлюднено текст законопроекту «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН». Цим законопроектом пропонується повернутися до тестового режиму без фактичного призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Наша компанія має позитивну практику щодо оскарження Рішень Комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Наші фахівці допоможуть істотно скоротити Ваш час на оскарження і отримання законного позитивного результату.

 

Прусенко Віта
 

НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
НАШ E-MAIL

info.bepb@gmail.com

Ми в соціальних мережах: