НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
Увійти
Реєстрація
  • Аналіз судової практики щодо права контролю...
  • Повідомлення про відчуження частки в статут...
  • До Вас завітав податковий інспектор. Що роб...
  • З чим зіштовхуються підприємства при Блокув...

Новини

Акції

Аналiтика та статтi

До Вас завітав податковий інспектор. Що робити?

До Вас завітав податковий інспектор. Що робити?

 

Перш за все - не слід панікувати.

 

Будь-який вихід на перевірку посадові особи контролюючих органів мають право здійснювати тільки при наявності визначених Податковим кодексом України (надалі ПКУ) підстав для її проведення.

Згідно з п. 77.1 ст. 77 ПКУ документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

Та право на проведення документальної планової перевірки надається контролюючому органу лише у випадку, коли платника податків не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки ( п. 77.4 ст. 77 ПКУ).

Підстави для проведення позапланових перевірок визначено у ст. 78 ПКУ, а для фактичних - у ст. 80 ПКУ.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Та приступити до проведення перевірки контролюючі органи мають право лише за наявності підстав для їх проведення, а також за умови пред'явлення всіх належним чином оформлених документів, визначених цим же Кодексом, а саме:
-    направлення на перевірку;
-    копії наказу для  про проведення перевірки;
-    службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки (ст. 81 ПКУ).

Недотримання зазначених вимог ПКУ може стати підставою для недопущення посадових осіб контролюючого органу до перевірки і/або визнання наказу на перевірку незаконним і його скасування.

Як приклад: представник контролюючого органу при виході на позапланову документальну перевірку може надати підприємству службове посвідчення  строк дії якого вже закінчений, в посвідченні вказана не та посада, що зазначена у направленні на перевірку та інше.

Непоодинокі випадки виходу на таку перевірку без законних підстав. Наприклад, посилання на відсутність відповіді підприємства на письмовий запит контролюючого органу. При цьому, фактично, підприємство звичайно надсилає відповідь на такий запит, в якому детально вказує на безпідставність цього запиту, чи навіть надає пояснення щодо фактично проведених фінансово-господарських операцій з постачальником або покупцем товарів (робіт, послуг).

У цьому випадку підприємству необхідно здійснити заходи щодо не допуску до позапланової документальної перевірки посадових осіб контролюючого органу та оскаржити їх незаконні дії відповідно до ст. 55 та 56 ПКУ.

Слід нагадати, що законом  №1797-VIII від 21.12.2016 ПКУ доповнено статтею 193, якою обмежено функції районних інспекцій. З 1 січня 2017 вони лише здійснюють сервісне обслуговування платників податків. Натомість усю контрольно-перевірочну роботу передано на рівень обласних управлінь чи головного управління у м. Києві.

Також, ПКУ визначені особливості і обмеження при проведенні перевірок, на що також необхідно звертати увагу перш  ніж розпочинати перевірку.

Так, наприклад фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу (п. 80.7  ст. 80 ПКУ).

У п. 38 розділу ХХ «Перехідних положень» визначені особливості проведення перевірок щодо платників податків, які проводили (або проводять) господарську діяльність на тимчасово окупованій території.

При наявності достатніх підстав терміни проведення планової або позапланової перевірки можуть бути перенесені (п. 44.5  ст. 44 ПКУ) та інше.

Отже, кожна перевірка має свої особливості та щоб не допустити незаконної  перевірки Вашого підприємства радимо звертатись до кваліфікованих спеціалістів з цього питання.

 

Прусенко Віта

НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
НАШ E-MAIL

info.bepb@gmail.com

Ми в соціальних мережах: