НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
Увійти
Реєстрація
  • Аналіз судової практики щодо права контролю...
  • Повідомлення про відчуження частки в статут...
  • До Вас завітав податковий інспектор. Що роб...
  • З чим зіштовхуються підприємства при Блокув...

Новини

Акції

Аналiтика та статтi

Аналітика

09.11.2017

Протиправні дії органів фіскальної служби щодо відмови у реєстрації податкової накладної призводять до порушення прав та негативно впливають на ділову репутацію підприємств-виробників

Протиправні дії органів фіскальної служби щодо відмови у реєстрації податкової накладної призводять до порушення прав та негативно впливають на ділову репутацію підприємств-виробників.

У жовтні 2017 року відносно цього питання за юридичною допомогою до нас звернулися 2 підприємства. Вісім незаконних рішень ДФС про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН при реалізації продукції на загальну суму ПДВ понад 8  млн. грн. було успішно оскаржено в адміністративному порядку.

Так, крім подання скарг до канцелярії ДФС України нами вжито всі необхідні заходи щодо їх розгляду посадовими особами ДФС України у найкоротший термін. По двом  податковим накладним скарги розглянуто у 10 денний термін, як це передбачено діючим законодавством.

При цьому, на практиці виникла ситуація коли Комісією ДФС прийнято рішення що податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН, однак,  виявилося, що зробити це не можливо у зв’язку із недостатньої суми коштів в системі електронного адміністрування ПДВ (надалі СЕА ПДВ). 

Підприємство, дотримуючись податкового законодавства, відобразило податкові зобов’язання в декларації з ПДВ за відповідний період, при цьому податкова накладна в ЄРПН так і не була зареєстрована.

В СЕА ПДВ зменшення «Суми ліміту» відбулося з одночасним збільшенням «Суми перевищення».

При отриманні рішення на користь платника, в СЄА ПДВ було зазначено: «Очікується реєстрація ПН/РК за Рішенням Комісії».

Але, жодним нормативним документом (ні Податковим кодексом України, ні Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569) не передбачено коригування «Сум ліміту», на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригувань до податкових накладних, в  СЄА ПДВ та їх перерахунок при блокуванні податкових накладних.

На наші додаткові звернення до ДФС України щодо незаконності дій та неправомірного маніпулювання  сумами ПДВ  в  СЄА ПДВ,  були проведені відповідні коригування по збільшенню «Сум ліміту». 

Таким чином, платник податку зміг зареєструвати податкову накладну в ЄРПН.
 
 Прусенко Віта

» все новости
НАША АДРЕСА
Україна, м. Київ,
вул.Інститутська 15/5
НАШІ ТЕЛЕФОНИ
(095) 16 929 13
НАШ E-MAIL

info.bepb@gmail.com

Ми в соціальних мережах: